JACK RUSSEL TERRIER

 

    Jest to coraz popularniejsza rasa małych terierów. Psy te w zależności od rodzaju szaty mogą być szorstko- lub krótko-włose. Te pierwsze wymagają regularnego trymowania, te drugie potrzebują korekcji niesfornych tu i tam włosów zwykle przed wystawami. Wystawowe egzemplarze potrzebują bardzo regularnego podskubywania nawet co 10-14 dni aby ich szata miała prawidłowa strukturę. Skubiąc zbyt rzadko musicie państwo być przygotowani na to, że piesek po zabiegu będzie prawie łysy i bedzie trzeba poczekać na nowy odrost, aby zaczynał wygladać ładnie

 

CZESIO - trymowanie (z lewej przed, z prawej po zabiegu)

 

DOLAR -  trymowanie palcami; 7-mio miesięczny piesek, pierwsza wizyta i pierwsze w życiu trymowanie; włos był mocno przerośnięty z dużą ilością jeszcze szczenięcej szaty a na głowie czuprynka jak u dandie. Właściciele nie zdecydowali się na totalne wyskubanie mocno przerośniętej szaty. Z lewej przed zabiegiem z prawej po zabiegu. Wiek 7 miesiecy na pierwsze trymowanie to dla tego pieska trochę za późno jak widać. Aby szata Dolara uzyskała prawidłową dla rasy strukturę potrzebować będzie regularnego trymowania. W tym momencie zrobiony został dopiero pierwszy krok w tym kierunku. 

 

FRANIA - 11 miesiecy, pierwsze trymowanie (z lewej przed, z prawej po zabiegu)

 

GAJA - trymowanie (z lewej przed, z prawej po zabiegu)

 

JOKO - trymowanie (u góry przed zabiegiem, na dole po zabiegu)

 

KAJTEK - trymowanie, niestety piesek był mocno popodcinany nożyczkami przez swoich właścicieli (po lewej przed, po prawej po zabiegu)

 

MARLEY - trymowanie; z lewej przed zabiegiem, z prawej po zabiegu

 

OSKAR - trymowanie; po lewej przed zabiegiem, po prawej po zabiegu